Kici Kocia rządzi!

Dziecko to najmniejszy, ale zarazem jednak z najbardziej aktywnych czytelników. Uwielbia słuchać, łatwo chłonie wiedzę i potrafi analizować różne sytuacje, przy okazji ucząc się wielu nowych rzeczy. Z tego założenia wyszła właśnie Anita Głowińska, autorka serii już kultowych opowiadań o małej bohaterce imieniem Kicia Kocia. Postać ta, o ile powierzchownie kociak, to uosabia każdą młodą osobę: to energiczna dziewczynka z tysiącem pomysłów. Tak, jak każdy mały odbiorca, uczy się, bawi, rozwija swoje pasje, pomaga i rozwiązuje wiele innych problemów z życia codziennego. Każde opowiadanie to oddzielna historyjka na dany temat: od czynności dnia codziennego, po podróż samolotem czy marzenie o podróży w kosmos. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, Anita Głowińska oddaje w ręce rodziców, a raczej ich dzieci, pewnego rodzaju tomik kilku opowiadań, który zorganizowany jest pod wspólnym tytułem: Wielka księga Kici Koci od TaniaKsiazka. Jest to świetny pomysł na prezent i na wzbogacenie domowej biblioteczki.

Wielka księga Kici Koci – jakie opowiadania można znaleźć w środku?

Wielka księga Kici Koci to wybór opowiadań o różnych życiowych sytuacjach. Z punktu widzenia jej odbiorców – małych czytelników, są to historie, które są ciekawe, z którymi nie można się nudzić. Z resztą, jak każde opowiadanie, które można czytać w nieskończoność. Tym razem jednak kilka opowiadań ma się w jednym zbiorze, co ułatwia, np. zabranie książki w podróż, na piknik czy do przyjaciół.

W tomie znajdują się opowiadania:

  • „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”,
  • „Kicia Kocia nie może zasnąć”,
  • „Kicia Kocia sprząta”,
  • „Kicia Kocia jest chora”,
  • „Kicia Kocia. To moje!”.

Każde z tych opowiadań wiąże się z określonymi czynnościami i w każdym, dziecko znajdzie kilka bardzo przydatnych informacji, jakie wiążą się również z ich codziennymi obowiązkami.

Idealna bohaterka dla dziecka

Kici Kocia to bohaterka idealna dla każdego małego dziecka. Coraz więcej czytelników ją kojarzy, coraz więcej ma również maskotkę, a świadczy to tylko o tym, że Kicia Kocia to nie zwykła postać z opowiadań, a całkiem realny przyjaciel. Bohaterka uczy, jak postępować w różnych sytuacjach, co należy zrobić, jak się zachować, jak pomagać, jak witać się z innymi, jak bawić się. I nawet, jeśli czasem zdarzy się, że coś jest niezrozumiałe, to koniec końcem, zawsze znajdzie się ktoś, kto wytłumaczy i pomoże z pewnymi rzeczami. Kicia Kocia uczy, bawi, potrafi rozwijać wiele obszarów aktywności. I o to właśnie autorce chodziło.